گسترش مهره ها در شروع بازی شطرنج

آموزش شطرنج به صورت آنلاین و چگونگی گسترش مهره ها در شروع بازی

گسترش مهره ها در شروع بازی شطرنج >>> بازی شطرنج یکی از کهن ترین بازی های فکری دنیا می باشد که بسیاری از افراد را به خود جذب کرده است.

این بازی دو نفره کاملاً ذهن را درگیر کرده و باعث می شود که بازیکنانش در هر ثانیه یک چالش ذهنی را تجربه کنند.

بازی شطرنج از یک صفحه شطرنج چهارخونه هشت در هشت که به صورت یک در میان سیاه و سفید می باشد و همچنین سی و دو مهره که نیم از آنها سیاه و نیمی دیگر سفید تشکیل شده است.

افرادی عقیده دارند که شطرنج یک سرگرمی بازی می باشد ولی تعداد زیادی از افراد شطرنج را یک ورزش ذهنی می دانند.

در کشور های پیشرفته آموزش شطرنج کودکان را از دوران ابتدایی تحصیل شروع می کنند و بازی شطرنج برای کودکان را یکی از ضروریات آموزش می دانند.

بازی شطرنج قدرت تفکر، ابتکار و حل مسئله شما را ارتقا داده و باعث می شود قدرت ذهنی خود را به رخ حریفان بکشید.

خرید صفحه و مهره با کیفیت شطرنج


همچنین بخوانید >>> خرید صفحه و مهره با کیفیت شطرنج


قدمت بازی شطرنج

همانطور که گفته شد بازی شطرنج یکی از قدیمی ترین بازی های جهان می باشد که قدمت آن تقریباً به هزار و پانصد سال پیش بر می گردد.

بسیاری از افراد اعتقاد دارند که ایرانیان باستان ابداع کننده بازی شطرنج بوده اند ولی در این میان تعدادی هم معتقد هستند بازی شطرنج را هندیان، رومیان، مصریان و چینی ها ابداع کرده اند.

بازی شطرنج امروزه بسیار پر طرفدار بوده و بازیکنان حرفه ای و غیر حرفه ای بسیار زیادی دارد.

هر ساله در جهان مسابقات و رویداد های مهمی توسط فدراسیون جهانی شطرنج برگزار می شود.

با این فراگیری بازی شطرنج، محققان توانسته اند چندین آزمایش را در ارتباط با بازی شطرنج در کشور های مختلف انجام دهند.

بازی شطرنج و قدرت ذهن

محققان به ما نشان داده اند که بازی شطرنج می تواند در کودکان باعث پیشرفت ذهنی آنها شود و آموزش حرفه ای شطرنج کودکان می تواند به آنها در زندگی روزمره و تصمیم گیری های منطقی بسیار کمک کند.

خیلی از افراد اعتقاد دارند که بازی شطرنج تنها برای افرادی با ضریب هوشی بالا می باشد و انسان های کم هوش نمی توانند این بازی را انجام دهند.

دانشمندان این نظریه را رد کرده اند و با آزمایش به ما نشان داده اند که افرادی که بازی شطرنج را به صورت روزانه انجام می دهند پس از مدتی ضریب هوشی آنها یا همان ای کیو افزایش پیدا می کند.

انواع مهره ها در بازی شطرنج

انواع صفحه و مهره در شطرنج

  • بازی شطرنج به ازای هر بازیکن شانزده مهره دارد که هشت تای آنها مهره پیاده یا سرباز می باشد که در ردیف دوم روبروی هر بازیکن قرار میگیرند.

مهره سرباز در عملیات های محافظت از دیگر مهره ها نقش کلیدی دارند و همچنین در گسترش مهره ها در ابتدای بازی نیز تاثیر زیادی دارند.

  • دیگر مهره بازی شطرنج دو عدد مهره رخ، دو عدد مهره اسب، دو عدد مهره فیل و مهره شاه و وزیر می باشد.

دوستداران بازی شطرنج می توانند هر زمان آموزش شطرنج آنلاین را امتحان کرده و در هر کجا و هر سنی این بازی فکری را شروع کنید.

  • مهم ترین مهره بازی شطرنج مهره شاه می باشد که در عین حال ضعیف ترین مهره نیز می باشد. مهره شاه در هر بار حرکت تنها می تواند یک خانه جابجا شود.

همچنین بخوانید >>> بهترین کلاس شطرنج در مشهد برای تمامی سنین


در پروسه گسترش مهره های بازی شطرنج بهتر است قبل از کیش شدن مهره شاه توسط حریف که باعث شود مهره شاه حرکت کند با مهره رخ مهره شاه را بگیرید که هم از مهره شاه محافظت کرده و هم مهره های رخ را وارد بازی کرده و از قدرت آنها استفاده کنید.

بازی شطرنج یک بازی جالب می باشد که برای قوی شدن در آن به آموزش و پشتکار نیاز دارید. مدرسه شطرنج در مشهد می تواند به شما عزیزان کمک کرده تا بتوانید این بازی شاهانه را فرا بگیرید و از آن لذت ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک احتیاج دارید؟ با ما چت کنید