اثرات مثبت بازی شطرنج برای سلامت ذهن و روح در کلاس شطرنج در مشهد

آموزش بازی شطرنج در کلاس شطرنج در مشهد

اثرات مثبت بازی شطرنج برای سلامت ذهن و روح در کلاس شطرنج در مشهد >> بازی شطرنج نوعی ورزش می باشد که نیازمند فعالیت بالای مغزی و تعقل دو بازیکن خود دارد.

قدرت تصمیم گیری در این بازی حرف اول را می زند و بازیکنان شطرنج می بایست در بهترین زمان بهترین حرکت های خود را انجام دهند.

بازی شطرنج یک فعالیت پیچیده مغزی می باشد و قطعاً برای بازیکنان خود بسیار فواید فکری و مغزی دارد.

این بازی به بازی پادشاهان نیز معروف است و بازیکنان در بازی شطرنج باید بتوانند حرکات حریفشان را پیش بینی کنند و با ابتکار عمل خود بازی را به نفع خود به پایان برسانند. در زیر چند نمونه از فواید بازی شطرنج را ذکر می کنیم.

امروزه آموزش شطرنج کودکان، بسیار توصیه شده است و این بازی برای بالا بردن تمرکز کودکان بسیار توصیه شده است.

آموزش شطرنج به صورت حرفه ای

شطرنج باعث افزایش ای کیو (IQ) می شود

در اکثر تفکر ها بازی شطرنج برای افرادی با ای کیو بالاتر مناسب تر است در صورتی که این مسئله مانند مسئله مرغ و تخم مرغ می باشد.

به این صورت که افرادی که ای کیو پایین تری دارند هم با بازی کردن شطرنج می توانند ای کیو خود را بالاتر ببرند یا خیر؟

در مطالعاتی که در کشور ونزوئلا انجام شده با بررسی عملکرد مغزی و ای کیو چهار هزار نفر که طی مدت زمان چهار ماه طول کشید مشخص شد که ای کیو این افراد پس از گذشت این مدت زمان افزایش یافته است.

جلوگیری از آلزایمر توسط بازی شطرنج اثرات مثبت بازی شطرنج برای سلامت ذهن و روح در کلاس شطرنج در مشهد

در کشور آلمان نیز تحقیقاتی پیرامون نیم کره های چپ و راست بازیکنان شطرنج انجام شده است که نتایج غیر قابل انتظاری را نمایش می دهد.

معمولاً دانشمندان به این باور هستند که بازیکنان شطرنج دارای نیم کره راست قوی تر نسبت به نیمکره چپ هستند ولی این تحقیق به آنها نشان داد که بازی شطرنج باعث می شود که هم نیمکره راست و هم نیمکره چپ با هماهنگی قوی تر شوند و این امر باعث می شود افرادی که بازی شطرنج را انجام می دهند خیلی کمتر نسبت به بقیه در معرض بیماری آلزایمر قرار بگیرند.

امروزه با آموزش شطرنج آنلاین می توانید به راحتی و در منزل به یادگیری این بازی فکری و مهیج بپردازید.

افزایش خلاقیت در بازیکنان شطرنج

همانطور که گفته شد بازی شطرنج باعث می‌شود که دو نیم کره چپ و راست مغز قوی تر شوند و از آنجایی که خلاقیت انسان بسیار وابسته به نیم کره راست مغز می باشد بازی شطرنج باعث می‌شود که بازیکنان آن دارای خلاقیت و ابتکار عمل بهتری نسبت به دیگران شوند.

این مقایسه در افرادی که بازی شطرنج را انجام می‌دهند با دیگران که مثلاً بازی های کامپیوتری انجام می دهند نیز مصداق دارد و بازیکنان شطرنج ذهن خلاق تر و دارای ابتکار بیشتری در انجام امور خود دارند.


همین اکنون ثبت نام کنید.. کلاس های آموزشی شطرنج در شهر مشهد


افزایش قدرت حافظه توسط بازی شطرنج

اثرات مثبت بازی شطرنج برای سلامت ذهن و روح

قطعاً یکی از معیار های بازیکنان شطرنج داشتن حافظه قوی می باشد.

در این بازی شما باید بتوانید حرکات حریف را به خاطر بسپارید و همچنین چندین حرکت احتمالی آینده حریف را در ذهن خود نگه دارید.

یکسری مطالعات روی دانش آموزان دبیرستانی به مدت دو سال انجام شده است که مشخص می‌کند دانش آموزانی که به صورت مرتب بازی شطرنج را انجام می دهند دارای حافظه بهتری نسبت به بقیه می باشند.

به همین دلیل آموزش شطرنج برای کودکان امروزه طرفداران زیادی دارد. اثرات مثبت بازی شطرنج برای سلامت ذهن و روح در کلاس شطرنج در مشهد

بالا بردن قدرت حل مسئله با استفاده از شطرنج

بازی شطرنج مانند یک پازل می باشد که باید با تفکر منطقی و ابتکار عمل در آن پیروز شد و همچنین باید به صورت آینده نگرانانِ به این بازی نگاه کرد تا بر حریف خود پیشی بگیرید.

مطالعه ای روی چهارصد و پنجاه دانش آموز کلاس پنجمی انجام شده است برای آموزش درس ریاضی. به این صورت دانش آموزان به سه دسته تقسیم شده اند.

به دسته اول تنها ریاضی آموزش داده شده است و به دسته دوم از سطح دوم ریاضی بازی شطرنج را نیز آموزش داده اند و به دسته سوم از همان ابتدای آموزش درس ریاضی شطرنج را نیز آموزش داده اند.

نتیجه این آزمایش در حل مسئله دانش آموزان ۲۱ درصد، ۶۲ درصد و ۸۱ درصد بوده است.

به شما توصیه می شود برای آموزش حرفه ای شطرنج کودکان به مدرسه شطرنج در مشهد مراجعه کنید تا بتوانید هوش و تمرکز کودک خود را افزایش داده و او به آینده ای درخشان نزدیک کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک احتیاج دارید؟ با ما چت کنید