ویژگی های یک باشگاه شطرنج خوب در مشهد

 

در این مقاله سعی داریم به کسانی که در جستجوی بهترین کلاس شطرنج در شهر مشهد یا ایران هستند کمک کنیم و بگوییم یک باشگاه شطرنج خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد .

خب حالا بنظرشما بهترین کلاس شطرنج در مشهد و یا ایران چه ویژگی هایی دارد ؟

کلاس شطرنج حرفه ای برای کودکان در شهر مشهد

برای اکثر والدین در ایران و حتی در شهر مشهد پیدا کردن یک کلاس شطرنج خوب تا بتوانند با خیال راحت فرزندان خود را ثبت نام کنند مهم میباشد

در درجه اول اساتیدی که در یک باشگاه شطرنج فعالیت میکنند باید سابقه و تجربه بالایی داشه باشند و در رزومه آنها در فیده ( فدراسیون جهانی شطرنج ) مشخص باشد ، که برای این امر میتوانید با جستجوی اسم و فامیل هر مربی شطرنج درجه بین المللی و دیگر فعالیت های او را در رشته شطرنج بررسی کنید ، البته لازمه مربیگری در شهر مشهد و یا هر شهری در ایران داشتن حداقل کارت مربیگری درجه ۳ میباشد که این امر لازم هست ، اما کافی نیست و نمیتواند ثابت کند که آن مربی ، مربی خوبی است یا خیر .

نکته دیگری که خانواده ها باید رعایت کنند سهولت دسترسی به باشگاه شطرنج میباشد به این دلیل پیشنهاد میکنیم که باشگاهی را انتخاب کنند که از نظر رفت و آمد برای آنها راحت باشد زیرا در دنیای امروز به خصوص در شهر های بزرگی مانند مشهد ، تهران و …. به دلیل ترافیک بالا و شلوغی شهر ها باید به فکر نزدیک بودن محل آموزش و محل سکونت بود و از رفت و آمد های طاقت فرسا که در طولانی مدت باعث عدم ادامه در آن رشته ورزشی میشود جلوگیری کرد . رعایت این نکته باعث خواهد شد که والدین به صورت پیوسته و ادامه دار فرزند خود را در کلاس های شطرنج شرکت دهند که این پیوستگی آموزشی از گزینه های موفقیت و قهرمانی محسوب خواهد شد .


بیشتر بخوانید : بهترین فیلم آموزشی شطرنج برا کودکان


از نکات حائز اهمیت دیگر ، سابقه باشگاه شطرنج میباشد و مسلماً باشگاهی که تازه تاسیس است اعتبار لازم را نسبت به یک باشگاه قدیمی ندارد که این امر با کمی تحقیق توسط والدین میسرخواهد شد .

از نکات مهم یک استاد شطرنج در کنار دانش شطرنجی ، اخلاق و روحیه جوانمردی است . چون هنرجویان بعد از مدتی استاد خود را الگوی خود قرار میدهند و این امر نباید از دید والدین دور بماند

متاسفانه دیده شده بعضی از آموزشگاه ها به دلیل کسب درآمد بیشتر به والدین پیشنهاد میدهند که در کلاس های خصوصی شرکت کنند ، البته ناگفته نماند کلاس های خصوصی برای هنرجویانی که تا حدی در  شطرنج پیشرفت کرده اند و از جنبه قهرمانی به این رشته نگاه میکنند لازم و واجب میباشد . اما به نظر استاد پیرملکی مدیریت باشگاه شطرنج ایران برای شروع آموزش نیازی به کلاس های خصوصی پی در پی نیست و کلاس های عمومی جوابگوی نیاز های اولیه یک هنرجو خواهد بود و هدف در ترم های اولیه در کنار آموزش ، ایجاد علاقه در هنرجو میباشد.

سامانه آموزشی شطرنج
سامانه آموزشی شطرنج

در بحث آموزش شطرنج ، هدف خانواده از این آموزش ها نیز مهم می باشد. مثلا برخی از والدین به دنبال جنبه قهرمانی برای فرزندان خود هستند و برخی از آنها مزایای شطرنج برای ذهن ، جزو اهداف اصلی آنها میباشد ، برای خانواده هایی که جنبه قهرمانی برای آنها مهم میباشد این نکته حائز اهمیت است که قبل از ثبت نام در مورد قهرمان هایی که آن باشگاه شطرنج پرورش داده تحقیق کنند که باشگاه شطرنج ایران از نظر قهرمان پروری در سطح استان و کشور جزو باشگاه های مطرح میباشد .


همین اکنون ثبت نام کنید.. کلاس های آموزشی شطرنج در شهر مشهد


پس اگر بخواهیم در این مورد جمع بندی کنیم باید بگوییم موارد زیر برای پیدا کردن یک باشگاه شطرنج خوب در مشهد و ایران بسیار مهم میباشد

۱٫اساتید خوب و باتجربه و بااخلاق

۲٫نزدیکی باشگاه به محل سکونت تا رفت و آمد خانواده ها راحت تر باشد

۳٫قدمت ( زمان تاسیس ) باشگاه شطرنج

  1. عضویت تعداد هنرجو در این باشگاه تا در صورت لزوم هنرجو بتواند با توجه به سطح شطرنجی خود از کلاس های عمومی و نیز مسابقات درون باشگاهی بهره ببرد .

۵٫داشتن هنرجویان قهرمان که نشان دهنده کیفیت آموزشی آن باشگاه میباشد.

اگر یک مربی عشق به شطرنج را در شاگردانش ایجاد کند هدیه ای ماندگار

به آنها داده است و آن هدیه عبارت است از

درک زیبایی شطرنج و در نتیجه درک زیبایی هوش بشر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک احتیاج دارید؟ با ما چت کنید