تکنیک حمله و دفاع در حمله

تکنیک حمله و دفاع در حمله

تکنیک حمله و دفاع در حمله >>> امروزه بازی شطرنج طرفداران بسیاری دارد که عاشق این بازی بوده و سعی دارند مهارت خود را در بازی شطرنج افزایش داده تا بتوانند قدرت ذهن و خلاقیت خود را به رخ دیگران بکشند.

بازی شطرنج یکی از کهن ترین بازی های دنیا می باشد که برای بازی کردن شطرنج شما باید از تمرکز بالایی برخوردار باشید و از تمام حواس خود برای پیروزی در این بازی استفاده کنید.

قدرت خلاقیت یکی دیگر از معیار های بازیکنان شطرنج می باشد که با استفاده از این توانایی شما قادر خواهید بود حق انتخاب های حریف را کم و نتیجه بازی را به سود خود تغییر دهید.

دقت داشته باشید برای آموزش شطرنج هیچ وقت دیر نیست و در بسیاری از کشور ها آموزش شطرنج کودکان از دوره های اول مدرسه شروع می شود و همچنین آموزش شطرنج آنلاین نیز به شما عزیزان در زمینه فراگیری هر چه بیشتر بازی شطرنج کمک می کند.

تکنیک حمله و دفاع در حمله

معرفی بازی شطرنج و الزامات آن

بازی شطرنج یک بازی با قدمت ۱۵۰۰ ساله می باشد که با دو بازیکن انجام می شود.

خیلی از افراد اعتقاد دارند که مهد بازی شطرنج ایران باستان است ولی تفکرات دیگر نیز وجود دارد که این بازی از هند، چین، یونان و یا مصر به دیگر کشور ها منتقل شده است.

بازی شطرنج دارا یک تخته بازی یا صفحه شطرنج می باشد که دارای شصت و چهار خانه به صورت ردیف های هشت تایی است و یک در میان به رنگ های سیاه و سفید است.

همچنین بازی شطرنج دارای سی و دو مهره می باشد که شانزده تای آنها سیاه و شانزده تای دیگر سفید می باشد.

هر بازیکن یک رنگ از مهره ها را انتخاب و با چینش خاص روی صفحه شطرنج قرار می دهند و بازی را با مهره های سفید آغاز میکنند.

بازی شطرنج دارای سه پایان برای بازیکنان خود می باشد: پیروز، شکست و مساوی.

انواع تکنیک ها در بازی شطرنج تکنیک حمله و دفاع در حمله

تکنیک حمله و دفاع در حمله

دوستان عزیز برای شروع بازی شطرنج باید در نظر داشته باشید که علاوه بر قوانین حاکم در بازی شما باید تکنیک های خاص بازی شطرنج را نیز فرا بگیرید تا بتوانید از تمام توان مهره های خود و هوش خود در مقابل حریف بازی کنید.

آموزش حرفه ای شطرنج کودکان به شما این امکان را می دهد که کودکان عزیز خود را در سنین کم با بازی شطرنج آشنا کرده و قدرت خلاقیت و حل مسئله این عزیزان را افزایش دهید.

مدرسه شطرنج در مشهد قادر می باشد که به صورت آموزش شطرنج آنلاین را برای شما عزیزان فراهم آورد و شما را در فراگیری این بازی مهیج یاری کند. تکنیک های معروف و پر کاربرد در بازی شطرنج به صورت زیر می باشند:

  • تکنیک چنگال: مهره اسب که یکی از کاربردی ترین مهره ها در بازی شطرنج می باشد برای مثال می تواند در یک حرکت باعث شود دو مهره حریف تهدید شوند و حریف شما تنها قادر است یکی از آنها را نجات دهد.
  • تکنیک سیخ: این تکنیک به اینصورت می باشد که شما با یکی از مهره های خود یکی از مهره های ارزشمند حریف را مورد تهدید قرار می دهید تا حریف مجبور به حرکت مهره ارزشمند خود کند و پس از آن شما می توانید مهره پشتی حریف را از بازی خارج کنید.
  • تکنیک آچمز: این تکنیک برای جلوگیری از حرکت و جنب و جوش مهره های حریف بکار گرفته می شود و باعث محدود شدن فضای بازی حریف می شود.
  • تکنیک ان پرایز: در این تکنیک شما با حمله به یکی از مهره های تنهای حریف آن مهره را از بازی خارج می کنید.

برای اینکه شما بتوانید از این تکنیک ها به نحو عالی استفاده نمایید می بایست تلاش و ممارست در بازی شطرنج داشته باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک احتیاج دارید؟ با ما چت کنید